Moje eko-postanowienia

Moje eko-postanowienia

Bycie eko wcale nie jest trudne. Po prostu czasem najzwyczajniej w świecie zapominamy, że możemy tacy być. Dlatego na zakończenie roku warto zrobić sobie listę 10 dobrych i prostych nawyków, które w 2017 wprowadzimy w swoje życie.

  1. Na zakupy będę zabierać listę, co pozwoli mi kupować wyłącznie to, czego naprawdę potrzebuję! Dzięki temu mniej będę wyrzucać.
  2. Zaopatrzę się w mocną i ładną torbę ekologiczną na zakupy. Taką, w której z przyjemnością będę nosić sprawunki. I dzięki której przestanę korzystać z jednorazówek!
  3. Zacznę zwracać uwagę na to, skąd pochodzą owoce i warzywa, które chcę kupić. I wybiorę te lokalne oraz sezonowe!
  4. Będę drukować dwustronnie. Dzięki temu ograniczę zużycie papieru.
  5. Zamiast tonąć w papierach poproszę o faktury elektroniczne. W ten sposób ograniczę ilość wykorzystywanego papieru i powstającego odpadu!
  6. Raz na jakiś czas razem ze znajomymi zorganizuję akcję wymiany rzeczy. W ten sposób zyskam coś nowego bez kupowania i oddam coś, czego już nie chcę. Zamiast to wyrzucać!
  7. Po zakończeniu ładowania telefonu będę wyłączać ładowarkę komórki z kontaktu. Bo nie ma sensu „ładować” powietrza!
  8. Nie będę zostawiać komputera w trybie stand-by. Jeśli będę wychodziła z pokoju na dłużej, po prostu go wyłączę!
  9. Zacznę oszczędzać wodę. Powoli, małymi kroczkami. Po prostu myjąc zęby, naleję wody do kubka, a wodą z gotowania jaj podleje kwiaty.
  10. Do pracy/szkoły będę dojeżdżać rowerem lub komunikacją miejską. 

Skomentuj

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.