Jak to działa?

Jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko

Wpisujesz przejechane kilometry na RowerPomaga.pl

Dzieci dostają wymarzone rowery

Dołącz do akcji

Idea akcji

Rower pomaga ludziom

Jazda na rowerze sprzyja dobremu samopoczuciu, zdrowiu i odpowiedniej kondycji. Poruszając się rowerem, szybciej dotrzesz na miejsce niż autobusem, autem czy pieszo. Korzystając z roweru, nie płacisz za benzynę, bilety i obowiązkowe ubezpieczenie.

Rower nie szkodzi Ziemi

Rower nie emituje spalin, które zanieczyszczają powietrze, zatruwają glebę i wodę. Dlatego tak ważna jest promocja kultury rowerowej wśród Polaków. Chcemy, by coraz więcej osób wybierało dwa kółka, co przełoży się na komfort życia obecnych i następnych pokoleń.

Rower daje radość dzieciom

Dowolną odległość pokonaną na rowerze możesz wpisać na naszej stronie. Każde 20 000 kilometrów przejechanych przez dobrowolnych uczestników w dowolnym miejscu Sponsorzy akcji nagrodzą rowerami, które przekażemy do Domów Dziecka.

Rower integruje

Gminny i firmy mogą zgłaszać swoje własne wyzwania rowerowe. Do każdego wyzwania będzie przypisana dodatkowa pula prezentów dla potrzebujących dzieci. To doskonały sposób, by wesprzeć Domy Dziecka ze swojej okolicy i zintegrować lokalną społeczność wokół wspólnego celu.

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.