Wirtualna wystawa

Bądź jak Basia - zadbaj o klimat!

Bądź jak Basia - zadbaj o klimat!

Skomentuj

Bądź jak Basia - zadbaj o klimat!

Zadbaj o edukację ekologiczną mieszkańców i pozyskuj środki na inwestycje niskoemisyjne. Wspieraj rozwój ekologicznego transportu i infrastruktury rowerowej. Możesz też zorganizować konsultacje społeczne, dotyczące nowych zrównoważonych możliwości rozwoju w gminie.

Czy wiesz, że...

Pierwszą europejską gminą, która już w 2008 roku "przestawiła się na myślenie bezodpadowe", była włoska gmina Capannori. Zaczątkiemrewolucyjnych zmian w Capannori stał się opór społeczny wobec planowanej spalarni odpadów. Skoro zablokowano już budowę zakładu, trzeba było znaleźć skuteczną alternatywę. Zdecydowano, że najlepszym sposobem radzenia sobie z odpadami będzie po prostu... zaprzestanie ich wytwarzania. Capannori przyjęło więc jako pierwsza gmina w Europie strategię Zero Waste, która ma doprowadzić do tego, że w 2020 r. odpady nie będą już wcale trafiać na składowisko. 

Zainspiruj się

We Wrocławiu władze miasta wprowadziły bezpłatną komunikację miejską dla uczestniczących w programie „Pomoc dla rodzin wielodzietnych 2+3 i jeszcze więcej”. Mogą oni korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Według szacunków wyłączenie z ruchu transportu prywatnego w mieście wielkości Szczecina oznaczałoby zmniejszenie emisji CO2 w ciągu miesiąca o 20 tys. ton

Wojciech Romański

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.