Wirtualna wystawa

Bądź jak Janusz - zadbaj o klimat!

Bądź jak Janusz - zadbaj o klimat!

Skomentuj

Bądź jak Janusz - zadbaj o klimat!

Dawaj dobry przykład i działaj, wykorzystując dostępne Ci narzędzia. Wdrażaj prawo wspierające OZE, poszerzaj i propaguj wiedzę o globalnym ociepleniu, informuj o stanie środowiska, działaj na rzecz modernizacji górnictwa, wspieraj działania samorządów na rzecz gospodarki niskoemisyjnej i pokaż swoim wyborcom, co to jest zachowanie proekologiczne.

Czy wiesz, że...

Z przeprowadzonych w ramach kampanii „Postaw na słońce” badań wynika, że aż 98 % Polaków nie ma pojęcia, co kryje się pod słowem „prosument”, a aż dwie trzecie z nas nie wie, czym są odnawialne źródła energii.

Zainspiruj się

W duńskim miasteczku Krommenie powstała nowatorska ścieżka rowerowa zbudowana z paneli słonecznych. Jak podaje strona internetowa poświęcona temu eksperymentowi, solarna ścieżka rowerowa wytworzyła 9, 800 kilowatogodzin energii, czyli energię wystarczającą do zasilenia trzech gospodarstw domowych w ciągu roku.

Nie będzie łatwo obudzić w człowieku takiej odpowiedzialności za świat, która dotrzyma kroku rozwojowi cywilizacji. Ale ci, którzy chcą, mogą zacząć już dziś.

Vaclav Havel

Niebezpieczna niska emisja

Niebezpieczna niska emisja

Każdego roku w sezonie grzewczym powraca temat palenia śmieci w piecach domowych i tzw. niskiej emisji oraz ich szkodliwego wpływu na środowisko i zdrowie człowieka.

Przeczytaj

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.