Wirtualna wystawa

Bądź jak Rysiek - zadbaj o klimat!

Bądź jak Rysiek - zadbaj o klimat!

Skomentuj

Bądź jak Rysiek - zadbaj o klimat!

Postaw na ekologiczne uprawy. Unikaj pestycydów, hormonów i GMO, stosuj nawozy organiczne (kompost, obornik), stwórz system łapania deszczówki do nawadniania upraw. Swoje produkty sprzedawaj lokalnie, by ograniczyć transport na duże odległości. Możesz to robić w ramach tzw. kooperatyw spożywczych.

Czy wiesz, że...

Kooperatywa spożywcza to znakomity sposób na wspieranie lokalnych rolników i producentów oraz dostęp do świeżych owoców i warzyw a także towarów wysokiej jakości.
Na czym rzecz polega? Grupa ludzi skrzykuje się, by wspólnie robić zakupy u producentów żywności ze swojego regionu. Dzięki temu omija marże sklepów. A region się bogaci. 

Zainspiruj się

Prosument to ktoś, kto nie tylko używa (konsumuje) energię, ale też ją produkuje, wyłącznie dla siebie lub też dla siebie i innych. Takie działania opierają się na mikroinstalacjach, wykorzystujących odnawialne źródła energii, np. słońce.

Warszawska Kooperatywa Społeczna

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.