Wirtualna wystawa

Bądź jak Szymon - zadbaj o klimat!

Bądź jak Szymon - zadbaj o klimat!

Skomentuj

Bądź jak Szymon - zadbaj o klimat!

Promuj zachowania proekologiczne, np. poprzez organizację warsztatów czy happeningów, monitoruj działania urzędów i zakładów przemysłowych, współpracuj z lokalnym samorządem i pozyskuj środki na ekologiczne kampanie edukacyjne.

Czy wiesz, że...

Końcem 2013 roku Europejska Agencja Ochrony Środowiska ogłosiła wyniki badań dotyczących zanieczyszczenia powietrza w krajach unijnych w latach 2002 – 2011. Raport ten dla naszego kraju nie wypadł zbyt pomyślnie. W pierwszej dziesiątce niechlubnego zestawienia znalazło się bowiem aż sześć polskich miast, w tym Kraków (wspomniane miejsce 3), Nowy Sącz (nr 6), Gliwice (nr 7), Zabrze (nr 8), Sosnowiec (nr 9) i Katowice (nr 10).

Zainspiruj się

Fundacja Aeris Futuro specjalizuje się w tak zwanym „carbon offset”, czyli w planowaniu działań rekompensujących emisję gazów cieplarnianych do atmosfery poprzez sadzenie drzew, zwiększanie efektywności energetycznej i wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Celem działań offsetowych jest z jednej strony neutralizacja emisji gazów cieplarnianych i w dłuższej perspektywie przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu, a z drugiej edukacja ekologiczna w zakresie ochrony i adaptacji do zmian klimatu.

Smog w Zakopanem na billboardach

Smog w Zakopanem na billboardach

Przy wjeździe do Zakopanego oraz na Krupówkach zawisły billboardy „Zakopiański smog wita turystów”. To efekt apelu wystosowanego przez Akcję Demokrację i ClientEarth do władz Zakopanego, by te zrezygnowały z pobierania opłaty klimatycznej.

Przeczytaj

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.