Wirtualna wystawa

Bądź jak Tymek - zadbaj o klimat!

Bądź jak Tymek - zadbaj o klimat!

Skomentuj

Bądź jak Tymek - zadbaj o klimat!

Segreguj odpady w domu i w szkole, bierz udział w zbiórkach surowców wtórnych i akcjach ekologicznych, oszczędzaj wodę i prąd z całą rodziną. Pamiętaj tez, że rodzice nie muszą podwozić Cię do szkoły, a śniadanie najlepiej pakować do pojemników wielokrotnego użytku.

Czy wiesz, że...

Wybierając dwa kółka, dbasz o zdrowie, oszczędzasz pieniądze, nie stoisz w korkach i jesteś przyjacielem środowiska. Bo rower nie produkuje spalin i nie hałasuje! Jazda na rowerze dodaje też optymizmu. Ruch sprawia, że organizm wydziela endorfiny zwane hormonami szczęścia.

Gdyby wszyscy Europejczycy jeździli na rowerach tyle co Duńczycy, to UE mogłaby osiągnąć więcej niż jedną czwartą swoich celów 60-proc. ograniczenia emisji dwutlenku węgla w transporcie do roku 2050.

Zainspiruj się

W Jeleniej Górze w zmianie organizacji ruchu korzystniejszej dla rowerzystów pomoże urzędnik rowerzysta, czyli tak zwany oficer rowerowy. Będzie pracował w strukturach Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Jego zadaniem byłby nadzór nad budową i przebudową ulic w mieście, by przy tych inwestycjach nie zapominano o potrzebach rowerzystów.

2. edycja Rower Pomaga już w marcu

2. edycja Rower Pomaga już w marcu

Druga edycja akcji startuje już 10 marca. W tym roku mocno zachęcamy gminy do organizacji lokalnych akcji, z których rowery trafiają do potrzebujących dzieci w waszej gminie.

Przeczytaj

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Ekologiczna Arka.